Kaip Klijuoti Plyteles


Keraminės plytelės yra ekonomiškai efektyviausia grindų danga namuose. Tokios grindys pranašiausios, kuriose vyksta aktyvus judėjimas, kaupiasi drėgmė. Tačiau svarbu žinoti, kad galutiniam grindų rezultatui didelę reikšmę daro plytelių suklojimas. Pateikiame jums trumpą plytelių klojimo instruktažą.

Pirmas žingsnis. Paruoškite grindų pagrindą
Klojant plyteles labai svarbu, kad betono paviršius būtų lygus. Jei yra ryškių nelygumų, specialiais kompensatoriais, lyginamaisiais mišiniais užpildykite šias nišas. Prekybos vietose rasite gausybę šių medžiagų pasirinkimo.
Jei grindų pagrindas yra naujai išbetonuotas, plyteles klokite ne ankščiau nei po trijų mėnesių. Betonas turi gerai susigulėti ir išdžiūti. Norėdami patikrinti, ar betonas išties išdžiūvęs, siūlome patiesti nakčiai guminį kilimėlį. Jei po juo ryte susikaupė drėgmė – betonas plytelėms dar neparuoštas.

Antras žingsnis. Plytelių klojimas
Būkite atidūs pjaunant plyteles. Vonios kambaryje pjūvio kraštus paslėpkite po vonia, unitazu. Jei įmanoma prieš klojant plyteles demontuokite santechniką.
Svarbu atkreipti dėmesį ar plytelės klojamos tiesiai. Dažnai pasitaiko, kad kambarys nėra taisyklingos stačiakampio formos, todėl prieš klojant plyteles jas sulygiuokite ant grindų, iš anksto numatykite darbo trajektoriją.

Trečias žingsnis. Kreida nusibrėžkite tiesęDIY3
Kambario centre kreida pažymėkite tiesę, kuri būtų lygiagrečiai su siena. Tai leis nenukrypti nuo lygios trajektorijos. Dabar nuo nubrėžtos linijos klijuokite pirmąją plytelių eilę sienos link.

Ketvirtas žingsnis. Perėjimas iš tiesės
Dabar klokite plyteles horizontaliai nuo pirmosios plytelių eilės sienos link palikdami mažus tarpus tarp plytelių. Kad tarpeliai būtų visur vienodi, naudokite plastikinius plytelių tarpiklius – tiesiog įsprauskite juos tarp plytelių. Gali būti naudojamas 3-12mm tarpas.

Penktas žingsnis. Paskutinė eilėDIY5
Dažnai 6mm ar didesnis tarpelis atrodo patraukliau, nei visai siauri tarpeliai.
Jei paskutinė plytelių eilė iki sienos yra mažesnė, nei pusės plytelės pločio, išdėstykite jas taip, kad išgautumėte reikiamą atstumą iki sienos. Taip išvengsite sunkaus siaurų plytelių gabalų klijavimo, reikalaujančio daug kantrybės ir pastangų.

Šeštas žingsnis. Plytelių pjovimas
Įprastai grindų plytelės būna storesnės nei sienų, todėl jas pjauti būna kiek sunkiau. Norint sumažinti medžiagos sąnaudas ir taip sutaupyti pinigų, verta išsinuomoti plytelių pjaustymo įrangą, su kuria darbas eisis sklandžiau ir kokybiškiau. Plytelių pjaustymo įrangą rasite didesnėse plytelių prekybos vietose.
Prieš pradedant naudoti plytelių pjaustyklę patariame pasigaminti kartoninį plytelės trafaretą. Jame bus patogu nustatyti ir pasižymėti reikiamą plytelės pjūvio kampą.

Septintas žingsnis. Tiesių briaunų pjovimasDIY7
Uždėkite antrą plytelių eilę ant jau pritvirtintų plytelių eilės viršaus. Tada uždėkite ant viršaus dar vieną plytelę taip, kad ji remtųsi į sieną. Pasižymėkite atstumą po šia plytele ir atstumą iki sienos. Taip nustatysite reikiamą plytelės plotį ir tiksliai apskaičiuosite, kokį plytelės plotį reikalinga nupjauti. Nupjauta plytelė, kaip tik atitiks į tarpelį iki sienos.

Aštuntas žingsnis. Plytelių klojimas
Užpilkite klijų ant grindų ir paskirstykite juos rantyta mentele. Įspauskite kiekvieną plytelę kol klijai pradės tekėti pro kraštus. Nuvalykite klijų perteklių kampuose ir palikite išdžiūti prieš pradėdami glaistyti siūles. Patikrinkite klijų išdžiūvimo laiką, kuris turi būti nurodytas ant gamintojo pakuotės. Džiūvimo laikas dažniausiai nurodomas klijuojant vieną kvadratinį metrą, klijai gali pradėti kietėti vos pradėjus jas klijuoti. Naudokite plytelių tarpiklius tarp kiekvienos plytelės. Išimkite juos tik tuomet, kai ateis laikas tepti glaistą.

Devintas žingsnis. Buto grindų klojimasDIY9
Klodami plyteles liniuotės pagalba periodiškai įsitikinkite, kad plytelės klojamos tiesiai ir eina lygiagrečiai šalia jau suklijuotų plytelių eilės. Jei plytelės bent kiek kreivos, pataisykite jas neatidėliodami, kol nespėjo sudžiūti klijai. Vėliau jas pataisyti gali būti per vėlu. Ypač atidžiai dirbkite klodami plyteles ties kraštais ar suapvalėjimais.

Dešimtas žingsnis. Glaistymas
Glaistymo darbo imkitės ne mažiau, nei po 24 valandų, kai klijai bus spėję visiškai išdžiūti. Jei naudosite cementą, svarbu žinoti, kad ne visi skiediniai būna atsparūs vandeniui, todėl siūles tarp plytelių užpildykite specialia mentele judėdami įstriža kryptimi. Reguliariai skudurėliu nuvalykite nuo plytelių paviršiaus likusį skiedinį.

Vienuoliktas žingsnis. Valymas
Su drėgna, švaria kempine nuplaukite bet kokį skiedinio likutį taip, kad siūlės su plytelėmis būtų viename lygyje. Po 30 minučių, kai skiedinys ims džiūti, nuvalykite dar kartą plyteles su sausu, minkštu skudurėliu.

Dvyliktas žingsnis. SandarinimasDIY11
Užbaigti glaistyti siūles naudokite silikono arba vandens pagrindo skiedinį. Dirbkite, kaip ir prieš tai glaistydami siūles. Nuvalykite skiedinio perteklių nuo plytelių paviršiaus. Leiskite siūlėms išdžiūti. Glaisto gamintojas nurodo išdžiūvimo laiką, įprastai reikalingos bent 72 val. Šis papildomas glaistas neleis į siūles patekti purvo, apsaugos nuo drėgmės, pelėsio.

Tryliktas žingsnis. Patarimai ir gudrybės
Prieš klojant plyteles visada patikrinkite ar jos nepažeistos.
Jei klojate plyteles ant betono pagrindo – įsitikinkite, kad jis visiškai sausas ir po juo nesikaups drėgmė.
Kampų užbaigimui naudokite silikono medžiagas, taip erdvė atrodys galutinai išbaigta.